ODDECH DLA SZKÓŁ (13.04.2021)

WEBINARIUM DLA DYREKTORÓW SZKÓŁ I JST

„ODDECH DLA SZKÓŁ. Termomodernizacja bez zadyszki finansowej”

odbyło się 13 kwietnia 2021 r.

Zwróciliśmy uwagę na problem jakości powietrza w szkołach – także w czasie pandemii. Niewłaściwa jakość powietrza spowodowana brakiem wydajnej wentylacji w budynkach szkolnych może powodować następujące skutki:

 • zmniejszona wydajność pracy pedagogów,
 • mniejsza aktywność uczniów z powodu dyskomfortu, chorób i absencji,
 • także występowanie napiętych stosunków między nauczycielami, uczniami, rodzicami i administracją szkolną.

Można temu zaradzić, przede wszystkim poprawiając wentylację szkół. Wymaga to jednak środków, których zawsze brakuje samorządom…

Dlatego już wkrótce udostępnimy Państwu zapis naszego webinarium eksperckiego, wyjaśniającego, jak przeprowadzić skuteczną termomodernizację bez „zadyszki finansowej” i tak, by jej efekt był jak najlepszy dla uczniów i nauczycieli.

Będą mogli Państwo posłuchać naszych ekspertów:

dr inż. Maciej Mijakowski, Politechnika Warszawska

 Specjalizuje się w badaniach na temat jakości powietrza wewnętrznego (w budynkach) i racjonalizacji zużycia energii oraz zrównoważonego rozwoju w budownictwie. Autor prac badawczych i artykułów dot. m.in. wentylacji w budynkach oświatowych i publicznych, oraz mieszkalnych i biurowych. Współorganizator konferencji naukowych „Jakość powietrza wewnętrznego w Polsce”.

  mgr Beata Jakubowska, dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Końskich

  Kieruje najnowocześniejszą szkołą średnią w regionie, która szczyci się blisko 80-letnią tradycją, a jednocześnie jest najliczniejsza w mieście (600 uczniów). Inicjatorka licznych projektów inwestycyjnych, obejmujących m.in. edukację młodzieży i polepszenie warunków ich pracy dzięki przeprowadzonej z sukcesem dobrej termomodernizacji.

  Andrzej Rajkiewicz – Narodowa Agencja Poszanowania Energii

  Specjalista w dziedzinie zarządzania i finansowania przedsięwzięć efektywności energetycznej w budynkach i w przemyśle. Związany z Narodową Agencją Poszanowania Energii S.A. od 1997 roku, gdzie koordynuje dział audytingu energetycznego oraz kieruje projektami dot. współpracy międzynarodowej.

  mgr inż. Bartosz Pawela, Frapol Sp. z o.o.

  Menedżer Produktów nZEB w Dziale Systemów Niskoenergetycznych w firmie Frapol – producenta nowoczesnych systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych.
  Konsultant i doradca w programach „ODDECH DLA SZKÓŁ”  i „ODDECH DLA SPÓŁDZIELNI” w zakresie wspierania dyrektorów szkół, jednostek samorządu terytorialnego oraz zarządców spółdzielni mieszkaniowych w wyborze i realizacji najlepszych rozwiązań dla ich budynków.

  Więcej o programie ODDECH DLA SZKÓŁ